blog
könyv kampány
#futnihinnielni

a ‘Ne pánikolj, sportolj’ c. könyv írója
This talk was given at a TEDx event: https://www.ted.com/tedx
“Az orvostechnikában folyamatosan jelen lévő változások, kihívások és fejlesztések miatt az innovatív – és diszruptív – szemléletmódot nem pusztán a hivatásomból fakadó kötelességemnek tekintem, hanem AZ EGYETLEN JÁRHATÓ ÚTNAK ebben az exponenciális gyorsasággal fejlődő szektorban.”
2021:
✔️Országos Tudományos Diákköri Konferencia –
Orvosi Informatika, II. helyezés
✔️NOKIA Fiatal Kutatói Díj
✔️A leginnovatívabb munkatárs
Thuróczy Bertalan, orvosbiológiai mérnök, a Futni, Hinni, Élni c. könyv szerzője
Thuróczy Bertalant pár évvel ezelőtt daganatos megbetegedéssel diagnosztizálták, de ő akkor is ment az álmai után. Mérnök szeretett volna lenni, azóta pedig már saját orvosi innovációt fejleszt. A Műegyetemen meséli el történetét az Én Vagyok Itt! c. műsorban.”



🎤| Thuróczy Bertalan, a FUTNI, HINNI, ÉLNI szerzője beszélget Náray Balázzsal, a Kossuth Rádió szerkesztő riporterével.
🎤A beszélgetés visszahallgatható👇
A mai napon a BSI és a Magyar Telekom közös sajtótájékoztatóján mutatta be a hétvégén megrendezésre kerülő eseményét. A fotón (balról jobbra) Szántó Dávid riporter, Thuróczy Bertalan mérnök, atléta, a Futni, hinni és élni könyv szerzője, Kovács Patrícia a SUHANJ! Alapítvány képviselője, Szabó Melinda, a Magyar Telekom lakossági szolgáltatások vezérigazgató-helyettese és Kocsis Árpád, a BSI ügyvezető-versenyigazgatója.



2021. Április 30-án indult útnak az ország legkeletibb részéről, hogy május 6-án megérkezzen az ország legnyugatibb pontjára. Mi is végig kísérjük az útján és együtt szurkolunk neki. Május 9-én pedig 20 órakor élőben beszélget vele Thuróczy Bertalan, a Futni, Hinni, Élni könyve szerzője, akinek szintén nagy példaképe Gábor és nem utolsó sorban a könyv egyik ihletője is.
Gyerekkorában elhatározta, hogy mérnök lesz és az emberiség javát fogja szolgálni. Valóra váltotta az álmát, még nincs 27 éves, és saját ötlete alapján épp egy sokak számára nagy segítséget jelentő orvostechnikai eszközt fejleszt. Ám amíg idáig eljutott, nagyon sok mindenen kellett átmennie. Thuróczy Bertalannal beszélgettünk, aki Futni, Hinni, Élni címmel írta meg nem mindennapi történetét.



Az egészség és a testmozgás szorosan összefüggő fogalmak. Az egészségünk nem magától értetődő, sok támogatásra és odafigyelésre van szüksége, hogy minőségi életet tudjunk élni. Szüksége van megfelelő táplálkozásra, egészségügyi szűrésekre és nem utolsó sorban a testmozgásra. A sport gyógyszer, amely nem csak fizikailag, de lelkileg is támogatja a testünket.
“Kevés embert ismerek, aki olyan inspiráló lenne, mint Berci. Egy végtelenül szerény és hihetetlenül szorgalmas fiúról van szó, akit 21 éves korában rákkal diagnosztizáltak. A kemoterápia során nem hagyott fel egyetemi tanulmányaival, egyszerre csinálta mindkettőt. Ennek lassan 6 éve. Azóta mesterdiplomát szerzett, olimpikonnal edz, orvostechnológiai eszközt fejleszt és nemrégiben könyvet írt, hogy másoknak tudjon a történetével segíteni. Na, de nem árulok el többet, ismerjétek meg ti is Bercit!”
Szerző: Nyitrai Réka
Gyermekkorában, játék közben sokszor Tarzannak képzelte magát. Thuróczy Bertalan szülőfalujában, Rákóczifalván, otthonuk kertjében fára mászott, sárban dagonyázott, a filmbéli hőshöz hasonlóan különleges kalandokat élt át. Akkor még nem sejtette, hogy néhány éven belül, szinte még gyerekként ezeknél sokkal komolyabb, embert próbáló „kalandokkal” kell szembenéznie, melyek, ha nem is filmbe, de mindenképpen könyvbe illők.
a Decathlonnal közösen, 2021. február 17-én a Facebookon élőben, online tartjuk a FUTNI, HINNI, ÉLNI című könyv online bemutatóját.
A könyvbemutatót összekötjük egy beszélgetéssel: Thuróczy Bertalan mellett a könyv orvosszakmai lektora Dr. Bozsányi Szabolcs, és a könyv megjelenésével, kampányával kapcsolatban Gyenes Donát fog beszélgetni a sportról, egészséges életmódról, és persze a könyv megszületéséről.
2021. februári előrendelések – A könyv megvásárlásából befolyt összeget a Futni Hinni Élni alapítvány megalapítására szánjuk.
Az alapítvány célja, hogy egy olyan közösséget építsen ki, amely támogatja az olyan már gyógyult, vagy még gyógyulófélben lévő betegeket, akik számára a sorstársak közössége, a sport és a testmozgás jelenti az életörömöt, a teljes – testi – lelki – gyógyulást. A célok elérése érdekében az élsportra való felkészítést – a megfelelő eszközök és szakemberek segítségével – is támogatja.
A szellem haláltánca – interjú novák zsombor péterrel | 2020
– Akkor miben hiszel?
“Az emberi akarat határt nem ismerő voltában, az élni akarás ösztönének legyőzhetetlenségében, a kitartás, szenvedély, kíváncsiság, szeretet erejében. Abban, hogy csak úgy tud testileg egészséges maradni az ember, ha a lelke is egészséges. Abban, hogy addig kell keresni az utunkat az életben, amíg rá nem találunk. Olykor a segítség, az útmutatás olyan formában érkezik, amelyről nem is gondolnánk. Abban, hogy minden okkal történik, még a legrosszabb, legfájdalmasabb dolgok is. Abban, hogy az önismeretnek, az életnek van egy öntanító jellege, amit olykor-olykor a legnagyobb szenvedések árán mutat meg nekünk. A kérdés csak az, hogyan fogjuk fel ezeket: tragédiaként és csapásként, vagy áldásként.”
egy huszonéves ráktúlélő – interjú földvári-oláh csaba íróval | 2019
“A 2020-as év minden nehézség és a vírushelyzet ellenére is a legproduktívabb volt számomra, egy percét sem vesztegettem el – nem csak a problémát, hanem annak megoldását is megláttam a helyzetben. A távoktatás és a távmunka miatt teljesült az a vágyam, mely szerint egyszerre tudok egyetemen is lenni, és mellette teljes értékű munkát is tudok vállalni. Nem azon aggódtam egész évben, hogy mi fog történni ebben a világot sújtó helyzetben, hanem azon igyekeztem tevékenykedni, ami segítség lehet embertársaimnak és magamnak is. Ennek fényében orvostechnikai eszközfejlesztéstől kezdve, könyvíráson át, alapítvány létrehozásáig mindenbe nagy lendülettel vetettem bele magam, és így, a karácsonyi időszak közeledtével minden szálat sikerült elvarrni. Remélhetőleg jövőre ennek az évnek a munkája “be fog érni”. Ez az év számomra a fejlődés éve volt, az élet minden területét figyelembe véve.”